Staj başvurularınızı bizzat şirketimiz İnsan Kaynakları Bölümü’ne gelerek staj başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Lise Stajları

KoçSistem’de Meslek Lisesi stajyer başvuruları Ağustos ayı içinde kabul edilir ve okul dönemi olan Eylül-Haziran ayları içinde gerçekleştirilir. İnsan Kaynakları Bölümü tarafından her yılın Mayıs ayında departmanlardan “Lise Stajyerleri Talep Formu” ile istenilen öğrenci sayısı, meslek alanı, staj günleri tespit edilir. Talep edilen öğrenci sayısına göre Mayıs ayı içinde İnsan Kaynakları Bölümü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve ilgili okul müdürlüklerine gönderilir.

Okul tarafından belirlenen işletmede staj yapacak olan öğrencilerin meslek eğitim sözleşmeleri ilgili okullardan, en geç Eylül ayı eğitim öğretim yılı başlangıç haftası içinde İnsan Kaynakları Bölümü’ne ulaştırılarak staj süreci başlatılır.

Üniversite Stajları

Üniversite stajyerleri için staj dönemleri üniversite ve yüksek okulların kapanış dönemleri ve işletmelerin üretim programları ile toplu tatil dönemleri göz önünde bulundurularak İnsan Kaynakları Bölümleri tarafından her yıl Nisan ayında tespit edilir ve duyurulur. Staj başvuruları 15 Mayıs tarihi itibari ile sonlanır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmez. Üniversite staj dönemi Haziran-Temmuz-Ağustos ayları arasında gerçekleşir ve stajyerler, belirlenmiş staj başlangıç tarihlerinde toplu halde stajlarına başlarlar.

Şirketimizde staj yapmak isteyen her öğrenci Üniversite Stajyerleri Başvuru Formu’nu bizzat kendisi gelerek doldurur veya Yukarıdaki başvuru formunu doldurarak gönderebilir. Mayıs ayının sonunda öğrencilerin staj/bölüm tercihlerine göre başvuru formları gruplandırılır. İnsan Kaynakları bölümü staj başlangıç dönemlerine göre talep edilen öğrenci sayısını ve meslek gruplarını, öğrencilerde aranacak nitelikleri (bilgi, beceri, yabancı dil, bilgisayar tecrübesi) ve verilebilecek proje bazlı çalışmaların içerikleri doğrultusunda belirledikleri kontenjanlarına göre başvurular arasından seçim yaparlar. Bu başvuraların mevcut kontenjanları aşması nedeniyle öncelikle öğrencinin üçüncü sınıfı bitirmiş olması ve staj yapma mecburiyetinin olması gerekmekte ve teknik lise, meslek liseleri öğrencilerinin staj istekleri üniversite staj döneminde kabul edilmemektedir.

9 Comments

Leave a Reply